Biz Kimiz?

Pekintaş Pekin İnşaat A.Ş. , inşaat sektöründe prefabrike ve öngerilmeli betonarme endüstriyel yapı elemanları sanayinde uzmanlaşmış bir firmadır.

Genel merkezi İstanbul Mecidiyeköy'de konumlanmış olan şirketimizin üretim tesisi, son yıllarda endüstride önemli bir merkez konumuna gelen, İstanbul ve Ankara'nın tam ortasında bulunan Düzce ilimizde kuruludur.

100.000 m2 açık alan ve 35.000 m2 kapalı alanda, ileri teknoloji ile donatılmış üretim proseslerimiz ve sahip olduğumuz geniş makina parkımız ile, Prefabrike endüstriyel yapılarda yıllık kapalı alan kapasitemiz 800.000 m² dir.

Üretim tesisimizde yüksek dayanımlı Prefabrike ve Öngerilmeli Betonarme Yapı Elemanları, Büyük Açıklıklı Köprü Kirişleri ve Betonarme Şehir Mobilyaları üretilmektedir. Ayrıca Çelik Hasır ve C& Z profil üretimi gerçekleştiren Çelik Üretim Departmanımız da Düzce kampüsümüzde yer almaktadır.

Şirketimiz, Endüstriyel yapı ihtiyaçlarınızda, fabrika binaları, sosyal tesisler, okullar, depolama tesisleri, antrepolar, büyük marketler, alışveriş merkezleri, hayvancılık besi binaları, kümesler, spor salonları, sanayi siteleri, köprüler, üst geçitler, viyadük ve kavşaklar gibi tüm yapı taleplerinizde, sistem etüdü, projelendirme, yapı elemanlarının üretimi, nakliyesi ve montajı aşamalarının tamamında anahtar teslimi olarak hizmet vermektedir.

Ayrıca kullanım amacınıza göre çelik sistem, prefabrik ve çeliğin birlikte kullanıldığı kompozit sistem ve arakatlı sistem gibi uygulanabilir tüm sistem taleplerinizde çözüm ortağınız olmaktayız.

Şirketimizin misyonu, yani varolma stratejisi "Kalite" dir. Vizyonumuz ise, müşterimize verdiğimiz en büyük taahhüdümüz olan"yarının güvencesidir". Dolayısıyla bu felsefeyle, ürünlerimizin en iyi biçimde, en sağlıklı ortamda ve doğa ile elele üretilebilmesi için gerekli olan tüm tedbirleri, büyük bir hassasiyetle almaktayız.

Türkiye Prefabrik Birliği, Kalite Derneği (Kal-Der), TUGİAD ve İMSAD gibi, sektörde profesyonellerin mensubu olduğu pek çok derneğin üyesi olan şirketimiz, tüm faaliyetlerini ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standartlarına uygun olarak gerçekleştirmektedir. Ayrıca Pekintaş A.Ş. 2000 yılında, adını Türk Patent Enstitüsü'nce tescil ettirmiş ve Pekintaş özgün kimliğini ve kalitesini markalaştırmıştır.

 

Pekintaş, 1959 yılından beri, ürün çeşitliliğini, kalitesini ve pazar payını sürekli arttırarak, değerlerinden ödün vermeden, sosyal sorumluluklarını hassasiyetle omuzlanarak yerine getirmektedir. Sadece ülkemizde değil uluslararası arenada da söz sahibi, lider bir oyuncu olma yönündeki kararlılığımızı inançla sürdürmekteyiz.