Pekintaş - Aluform - Schmid
KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK
        Günümüzde, Dünya'nın bir bütün ve tek parça olduğunu anlamayıp milliyetçiliği, ırkçılığı ve düşmanlığı öven toplumların tüm insanlığı getirdikleri nokta ne yazık ki ortada. İnsanlığa verdikleri zararla da kalmayıp, doğayla da girdikleri savaşı maalesef kazanmaya yüz tuttular ve bu zaferin aslında kendileri için ne büyük bir mağlubiyet olduğunun farkında bile değiller. Böyle zihniyetler sebebiyle gelinen bu noktada, farkındalık ve hassasiyet sahibi olanlara her zamankinden çok daha fazla sorumluluk düşüyor.
          Bizler Pekintaş A.Ş. olarak sorumluluklarımızın bilincinde ve yapabileceklerimizin değerinin farkındayız. Bir kelebeğin kanat çırpmasının koparabileceği fırtınayı anlıyoruz. En büyük zenginliğimizin sahip olduklarımızdan değil, verdiklerimizden ibaret olduğunu da çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmek için en başından beri, tüm duyarlılığımız ve inancımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
    Öncelikle yaptığımız her işte en verimli çözümleri üretmek çabasıyla hareket ediyoruz. Çalışmalarımızın temelinde minimum kaynaklar ile maksimum ve sürdürülebilir faydalar elde etme hedefi var. Bu sayede kaynakların korunmasına destek veriyoruz. 55 yıldır ülkemizde, pek çok üstün kaliteli endüstriyel yapının taahhüdünü başarı ile gerçekleştirdik. Bu sayede ülke ekonomisinin kalkınmasında önemli dinamiklerden biri olmaya devam ediyoruz.


ÇEVRE

Enerji tüketiminin azaltılması, kaynakların sürdürülebilir ve dikkatli bir şekilde kullanılması ve çevre kirliliğinin azaltılması için elimizden geleni yapıyoruz.
- 2014 yılı itibariyle, kullandığımız enerjiyi yenilenebilir enerji kaynaklarından tedarik etmeye başladık. Schmid Pekintaş Enerji A.Ş. ileri teknoloji ürünü, FV güneş panellerinin şirketimizde kullanılmaya başlanması ile birlikte artık kendi enerjimizin önemli bir kısmını kendimiz üretiyoruz.
- İşyeri faaliyetlerimizden oluşan endüstriyel nitelikli atık suyu, sızdırmaz çökertme havuzlarından geçirerek geri devirli olarak yeniden üretimde kullanmaktayız.
- Özel günler için hazırlamış olduğumuz hediyelerimiz de özel olsun istiyoruz. Bu anlamda çevre dostu kalemler hazırladık. Bu kalemler doğada çözünen biyoplastikten ve zehirli madde içermeyen mürekkepten üretildi. Ama tabiki en önemli özelliği, kapaklarının altındaki çeşit çeşit ağaç tohumları ve üzerlerinde yazan pratik tohum dikme tarifi.
- Tema Vakfı gönüllüsü olarak projelerine destek veriyoruz. Yeni projeler için çalışmalar yapıyoruz.

 

EĞİTİM

 İbn-i Sina'nın da önemini belirttiği gibi "Bilim desteklenmediği yerden göç eder"  Dolayısıyla bizler de, dış göç değil iç göçlerin yaşanması için, bilimin ve eğitimin  desteklenmesi adına elimizden geleni geliyorsa yapıyoruz.
 - Düzce Aziziye İlköğretim Okulu'na spor salonu yapılması taahhüdümüzü  gerçekleştirdik. Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Özkan Olcay'ın ismi verilen, 1200  m2 kapalı alanda kurulu olan Spor salonunda çocuklarımız neşe ile spor  etkinliklerini sürdürmekteler.
 - Düzce Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nde, desteklerimiz ile zihinsel  engelliler için kuaförlük atölyesi açıldı.
 - Galatasaray Florya Spor Tesisleri içinde kapalı basketbol salonu yapılması, Yaşlı Galatasarılıların misafir edildikleri Huzurevinin Yapımına katkı sağlanması ve bir kamp binasının yapılması tamamlanarak hizmete geçirildi.
 - Eğitim bursları ile destek verdiğimiz gençlerimize, her geçen gün daha büyük  ufuklar açabilmeyi arzu ediyoruz.
 - Eğitim ve araştırmada üniversite ve sanayi iş birliği çerçevesinde Düzce  Üniversitesi ile ortak AR-GE projeleri gerçekleştiriyoruz.
 - Türk Eğitim Vakfı gönüllüsü olarak, projelerine destek vermekteyiz.
 - Amatör spor kulüplerine desteklerimiz devam ediyor.

- Düzce'de 27 Mart 2016, Dünya Tiyatrolar Gününde açılış gerçekleştirilen, Düzce'de ilk özel tiyatro salonu olma özelliğine sahip Celil Yağız Küçük Sahne tiyatro salonuna, Pekintaş Şirketler Grubu olarak, 3 firmamız ile tam destek verdik.Her zaman eğitimin, sanatın ve sanatçının destekçisi olmaya devam edeceğiz


 
SAĞLIK

- Tuzla Belediyesi'nce tahsis edilen alanda, geniş kapsamlı Yaşlılar Huzurevi, Hobi Alanları, Sağlık Üniteleri, Psikolojik Destek ve Sağlıklı Beslenme Üniteleri'nin hizmete alınması projesi tarafımızca gerçekleştirilerek Tuzla Belediyesi'ne hibe edildi. İhtiyaç sahibi olan birçok yaşlı insan şuanda huzurevinde yaşamlarını huzurlu bir şekilde sürdürmekteler.Huzurevi'nin resmi açılışı, 14.01.2016 tarihinde, Yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Özkan Olcay'ın da katılımlarıyla gerçekleştirildi.
- Van depremi sonrası, her biri iki aileyi barındıracak 40 konteynırlık bir yaşam alanı inşa ettik, yerine sevk ettik ve kurulumlarını gerçekleştirdik.
- Düzce depreminden sonra çalışanlarımıza 28 tane 55 m2 lik prefabrike ev inşa ettik. Deprem sonrası uzunca bir süre, ihtiyaç sahibi diğer aileler de bu prefabriklerde yaşamlarına devam ettiler.