Pekintaş - Aluform - Schmid
PREFABRİKASYONUN SÜREÇLERİ

TASARIM
Müşterimizin teklifimizi onaylamasına müteakip derhal hazırlık çalışmalarına başlanır. İş sahibinden imar durumu istenir.Temel ve prefabrike inşaat projeleri, yapı mühendislik kurallarına, kalite standartlarına ve yürürlükteki deprem yönetmeliklerine uygun olarak hazırlanır.Prefabrike sistemin statik ve betonarme hesapları yapılır.İş Sahibi tarafından inşaat için gerekli olan mimari, elektrik ve sıhhi tesisat projelerinin hazırlanması, iskan izninin alınması konularının tamamlanmasının ardından ruhsat alınır ve derhal üretime geçilir.


ÜRETİM
Temel inşaatlarının, hafriyatları ile birlikte, projesine ve yürürlükteki tüm şartnamelere uygun olarak tamamlanması sonrası ( temel inşaatları iş sahibinin arzusuna göre, İş Sahibi tarafından veya Pekintaş tarafından yapılabilir) prefabrike elemanlar, projelerine göre Düzce Tesislerimizde, sırasıyla şu aşamalardan geçerek üretilir : Teknik imalat çizimleri planlanan şekilde kalıplara aktarılır, donatılar bağlanır ve onaylanır, kalıp ve paspayları onaylanır, projede belirtilen sınıftaki beton hazırlanır, döküm onaylanır ve eleman üst yüzeylerinin perdahlanması yapılır,sonrasında beton prize bırakılır ve 4 saat sonra buhar kürü uygulaması başlayarak üretim süreci tamamlanır.Ertesi gün kalıp alma onayı sağlandığında ürün kalıptan alınarak markalanır ve 3 gün sonra sevkiyat aşamasına geçilir.

Üretimin her aşamasında Kalite Kontrol elemanlarımız tarafından gerekli tüm kontroller yapılır.ISO9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve TSE K 118 standartları çerçevesinde tüm tedbirler alınır.

NAKLİYE
Üretimi tamamlanan prefabrike elemanlar “nakliyeye hazırdır” onayı verildikten sonra, karayollarında kullanılan kısıtlamalar ve kalite standartlarına uygun yükleme talimatları göz önünde bulundurularak, Pekintaş araç filosundaki tır ve geniş araçlarımız ile şantiyelere nakledilir.


MONTAJ
Şantiyeye nakledilen prefabrike elemanların, uzman montaj ekiplerimizce, projesine ve teknik detaylarına uygun olarak mobil vinçlerimiz vasıtasıyla montajları yapılır. Montaj süreci genel olarak, sırasıyla şu aşamalardan oluşur : Soketlerin nakli ve montajı yapılır, soket arası perde betonları dökülür, bütün sahanın dolgu ve sıkıştırılması yapılır, kolonların nakliyesi ve montajı gerçekleşir, kolon dibi betonları 500 doz olarak atılır, oluk kirişlerinin nakli ve montajı gerçekleşir, oluk pimleri grout harcı ile doldurulur pul ve somun ile bağlanır, betonarme çevre koruma panellerinin montajı ve kaynaklanması yapılır, makas kirişlerinin montajı ve groutlanması yapılır, döşeme kirişleri ve boşluklu döşeme elamanlarının montajları yapılır, aşıkların montajı ve groutlanması yapılır, pul ve somunlar ile kirişlere bağlanması ile montaj aşaması tamamlanmış olur.

Ayrıca Pekintaş Pekin İnşaat  A.Ş. tafarından tamamlanan inşaatınızın çatı ve dış cephe kaplaması, Aluform Pekintaş A.Ş. kalitesindeki poliüretan veya taşyünü izolasyonlu çatı ve cephe panelleri ile kaplanarak tamamlanabilir. Anahtar teslimi hizmetimiz sayesinde tamamı Pekintaş Şirketler Grubu kalitesi ve güvencesinde bir endüstiyel yapıya sahip olmanın, özgün ve fark yaratan ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.